Login:
Heslo:
 
Reklama: Bezpečnostní schránka Co to je bezpečnostní schránka.
Lesní mateřská školka aneb „ není špatného počasí, pouze špatného oblečení “.
Hledat

Proč dát prcka, kulíška, miláčka, likvída.... do lesního klubu Skřítci


BEZPROSTŘEDNOST  Dítě poznává svět bezprostředně, nikoli skrze nástroje a napodobeniny - hračky, hřiště, dospělé vysvětlování.  Má živý kontakt se světem, jenž je základem zdravé lidské psychiky.

ZDRAVÍ  Dítě si při celoročním pobytu na čerstvém vzduchu přirozeným způsobem posiluje fyzické zdraví, oproti uzavřeným místnostem. Rozvíjí svou imunitu stejně silně jako hrubou i jemnou motoriku.

SVOBODA  Dítěti je vytvořen prostor pro rozvíjení jeho vlastní iniciativy. Není zavaleno permanentním programem natolik, že by se postupně naučilo pouze vykonávat návrhy cizích lidí. Vedeme tak dítě k tomu, aby dokázalo slyšet své vlastní srdce.

RESPEKT  Protože děti fungují v kolektivu, jsou zároveň vedeny i k respektu druhých členů skupiny. Učí se úctě k individualitě vlastní i cizí.

SAMOSTATNOST  Dítě je v lese vedeno přirozeně k samostatnosti. Rozvíjí své schopnosti a dovednosti, aniž by o tom vědělo.

ÚCTA K PŘÍRODĚ  Dítě zažívá existenci v prostředí, které ho přesahuje. Není to prostor uzavřených čtyř stěn, které lze po nějaké době poznat a ovládnout. Tím v něm vzrůstá i úcta k prostředí, ve kterém žije. Poznává, že přírodě nevládne a není středem světa, ale že je jeho přirozenou a důležitou součástí.

LEGRACE  V lesním klubu je prostě legrace.

 

                                                          


 

 
Návštěvnost© skritcizborovic.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma