Login:
Heslo:
 
Reklama: Bezpečnostní schránka Co to je bezpečnostní schránka.
Lesní mateřská školka aneb „ není špatného počasí, pouze špatného oblečení “.
Hledat

Jaké oblečení, obuv a vybavení děti potřebují?

 
     Důležité je oblékat děti cibulovitě, tzn. více vrstev na sobě. V zimě je dobré zvolit jako spodní vrstvu termoprádlo nebo vlněné prádlo. Hřeje, ikdyž jsou děti zpocené, odvádí vlhko od těla pryč. Střední vrstva je zateplovací. Při větší zimě je třeba více vrstev. Vytváří se tím vzduchové mezery, kde se drží více tepla. Bez vrstvení také může oblečení profouknout. Vhodným materiálem je vlna či flees. Svrchní vrstva má izolovat - nepromokne, neprofoukne a je zároveň prodyšná.

     Od jara do podzimu v deštivém počasí je dobré využívat nepromokavé kalhoty bez vyteplení s laclem a šlemi. V létě je vhodnější světlé oblečení, které odráží sluneční paprsky a jsou na něm dobře vidět klíšťata. Trika s dlouhým rukávem a tenké dlouhé kalhoty mohou mít děti i v parném letním dni. V lese je o něco chladněji než na přímém slunci. Toto oblečení chrání také před hmyzem a poškrábání větvičkami či spálením od slunce na rukou a nohou. Dále je nutné nosit klobouk nebo kšiltovku. V létě, jako ochranu před klíšťaty, používáme repelenty. Proti spálení od sluníčka mažeme děti krémy s vysokým ochranným faktorem.

     Obuv: od jara do podzimu je dobré nosit kožené pohory. Na zimu jsou vhodné sněhule nebo goretexové boty. Kupujte dětem obuv o číslo větší, bude jim v nich tepleji a nevyrostou z nich tak rychle.

     Další potřebné vybavení do přírody i do zázemí: náhradní oblečení (punčocháče, spodní prádlo, tričko, mikina, kalhoty, čepice nebo kukla, rukavice, teplé ponožky - nejlépe vlněné), kapsář, batůžek s prsním popruhem (např. zn.Deuter, či
Rockpoint) atd. nebo šikovná mamka našije na obyčejný batůžek – je to opravdu nutnost pro pobyt v přírodě a pro neomezený pohyb, (dcerka od 2,5let nosí 10l), do batůžku sáček na objevené poklady, kus karimatky či jiného sedáku, kapesníky (papírové nebo jeden látkový), pláštěnka, holiny, přezůvky, láhev nebo termoska s čajem postačí o menším objemu, termopolštářek.
     Pokud vám něco nebude jasné, obraťte se na nás, my vám doporučíme, co je v daném období dobré nosit.

 
Návštěvnost© skritcizborovic.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma